Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brak sygnalizacji zapalonych świateł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • brak sygnalizacji zapalonych świateł

    Pewnie i tak jego los został przesądzony zanim zawisł tam...

    Rozwalenie go "live" będzie miało sporą oglądalność.... a o to chodzi :diabelski_usmiech

  • #2
    brak sygnalizacji zapalonych świateł

    Witam. Może ktoś pomoże. Nie działa brzęczyk informujący o zapalonych światłach po wyjęciu kluczyka. Co to może być?
    TDI ASV 140KM 300Nm

    Komentarz


    • #3
      Paweł T, Szukales, bo chyba nie :!:

      Jak otworzysz drzwi kierowcy, zapala sie lampka na srodku licznikow, zapala sie oswietlenie wnetrza. Czy dzwiek pojawia sie gdy przy wlaczonym kierunkowskazie bez kluczykow w stacyjce otwierasz drzwi :?:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Oświetlenie wnętrza działa bez zarzutu. Natomiast nie działa brzęczyk przypominający o tym, że zostawiłem zapalone światła i już parę razy zostawiłem. Jak przekręcę kierunkowskaz to przecież pali się jedna strona świateł i brzęczyk wtedy nie działa i jest ok. Mi nie przypomina jak zostawię światła włączone przełącznikiem obok kierownicy po lewej stronie.
        TDI ASV 140KM 300Nm

        Komentarz


        • #5
          VAG ma taka opcje, gdzie sprawdza sie elementy wykonawcze licznika. Uruchamiasz i po kolei sprawdza dzwieki, ma byc gong od pasow, pisk ten ciagly jak do swiatel oraz taki pojedynczy jak np zapala sie rezerwa. Jak tam dziala, to dopiero mozna myslec dalej, jesli mikrowylaczniki w zamku sa sprawne.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            ok czyli sprawdzam kompem i zobaczymy co dalej.
            Przy okazji mam takie pytanie na inny temat: jak zapala mi się pierwszy raz rezerwa to jest dodatkowo taki pisk. Jakiś czas jeżdże, gaszę silnik i po ponownym zapaleniu zapala się lampka rezerwy ale już bez pisku. Nie wiem czy tak ma być. W golfie IV po każdym zapaleniu miałem i lampkę i pisk.
            TDI ASV 140KM 300Nm

            Komentarz


            • #7
              Sprawdz inaczej, najpierw zapnij pasy, a dopiero potem przekrec kluczyk, wtedy powinien byc byc pisk od paliwa nie zagluszony tym gongiem od pasow.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                najpierw zapnij pasy, a dopiero potem przekrec kluczyk
                A to ciekawe spostrzeżenie, musze sprawdzić
                TDI ASV 140KM 300Nm

                Komentarz


                • #9
                  Maicroft, a czy gong od pasów był zawsze ? W moim SLX 99/00 po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka pasów i po chwili gaśnie, ale gongu żadnego nigdy nie było. Ściślej to nie wiem jak było za czasów 1 własciciela, ale za moich na pewno nie było.
                  Powoli się zresztą przyzwyczaiłem, że co egzemplarz Skody to coś innego. Wygląda na to, że czasami montowano po prostu to, co podrzucono akurat na magazyn. Chciałem kiedyś aby serwis SUNNY aktywował mi domykanie szyb, to też wyszło, że podobno mój moduł komfortu nie ma tej opcji i trzeba dołożyć moduł domykania szyb za kilkaset zł. No i do dziś tego nie dołożyłem :evil:

                  Więc może ktoś wie jak z tym gongiem od pasów bo być może mam coś zrąbane i wypadałoby naprawić ?
                  Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                  Komentarz


                  • #10
                    RomanS, ja mam tez SLX`a ze wrzesnia 99 i nie mam nawet kontrolki od pasów Idzie to jakosc domontowac??? - bo chyba w szafie mam taka kontrolke.
                    DACAR.team

                    Komentarz


                    • #11
                      nico21, Najpierw sprawdz czy ja szafa wogole ma, a dzwiek jakis masz, bo moze tego nie bylo seryjnie poprostu. Mogl tez uszkodzic sie ten wylacznik w zamku pasow, ktory odpowiada za ta lampke
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Chciałbym tu wszystkich przeprosić za przedwczesne wnioski a Ciebie nico21, za rozbudzenie nadziei ops: To co kojarzyłem jako kontrolkę pasów okazało się po sprawdzeniu kontrolką airbagów. Jeszcze raz sorry :!:
                        O gongu skojarzyło mi się gdyż miałem kiedyś VW Jette 2 rocznik 88 i tam gong od pasów był i inne takie cuda, bo to wersja USA była :szeroki_usmiech .

                        A z piszczkiem od zapalonych świateł mam ostatnio to samo co Paweł T, no i zacząłem zostawiać auto na postojówkach. Trzeba będzie rozebrać drzwi a może zamek. Dam znać jak odkryję przyczynę.
                        Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                        Komentarz


                        • #13
                          Paweł T, a moze masz cos nie tak z wylacznikiem drzwiowym, jak padnie to brzeczek swiatel nie dziala. Tutaj jest to opisane http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=4342
                          :: O1 AXR Kombi

                          Komentarz


                          • #14
                            ja miałem taki problem zobacz przewody miedzy drzwiami a karoserją jeden miałem ułamany.
                            [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                            Komentarz


                            • #15
                              No dobrze, ale dlaczego działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi i na desce zapala się kontrolka otwartych drzwi, czy to nie idzie od tego samego czujnika?
                              TDI ASV 140KM 300Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Paweł T, no to moze czeka cie wymina brz\eczyka - jest on zabudowany w liczniku - trzeba chyba bedzie uzyc lutownicy :/

                                [ Dodano: Wto 30 Maj, 06 17:09 ]
                                Maicroft, jutro dobieram sie do licznika i sprawdze czy mam kontrolke zapiecia pasów. Dzwieku nie mam A mam dzwiek tylko jak mam zapalone swiatła i iotworze drzwi.
                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #17
                                  sprawdziłem jeszcze jedna rzecz, mianowicie gong od pasów jest niezależnie od tego, czy mam pasy zapięte czy też nie, a to chyba nie jest normalne. Może padł jakiś mikroukład od tego wszystkiego, chyba bez VAGa się nie obędzie.
                                  TDI ASV 140KM 300Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Maicroft, kontrolke na szfie mam Teraz tylko pozostaje jakos sprawdzic czy mam te czujki w pasach. idza od nich jakies kjable?? gdzie ich szukac?? moze jak wszystko bedzie to wystarczy tylko vagiem to uruchomic
                                    DACAR.team

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jeśli chodzi o gong od pasów, to wyrobił się styk w zapięciu pasa. jak przycisne pas mocniej to gong nie dzwoni i piszczy rezerwa czyli jest ok, Pozostaje tylko ta sygnalizacja zapalonych świateł. Dzięki Maicroft za podpowiedź.
                                      TDI ASV 140KM 300Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        nico21, jeśli nie masz przewodów podłączanych do fotela to nic nie zrobisz - zamek pasa jest "bezczujnikowy". Co prawda pewnie można wymienić go na nowszy, z czujnikiem, do tego kawałek przewodu i ....coś z tego może być. :szeroki_usmiech
                                        Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          no tobra kupie te z czujnikami ale czy w mojej szafie moge to podpiac? jest mozliwosc jakos sprawdzenia tego np vag`iem ?
                                          DACAR.team

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X